X
تبلیغات
زولا

کشکول

صنعت گردشگری

چهارشنبه 8 فروردین‌ماه سال 1397 ساعت 02:25 ب.ظ

چطور با خودرو زمینی به سامسون سفر کنیم

وقتی صحبت از سفرهای زمینی با خودروی شخصی می شودقطعا بسیاری براین باورند که اینگونه سفر بسیار سخت و دشوار است یا اینکه با خود می‌گویند اینگونه سفر کردن مخصوص فقراست. اما اشتباه نکنید این تجربه‌ای است که بدون تردید در طول زندگی می‌تواند امتیازات بالایی برای شما به ارمغان آورد و اصلا سفر با خودروی شخصی به خارج از مرزهای کشورمان نشانه بی‌پولی یا فقر نیست چون وقتی در محوطه گمرک و مرزهای خروجی کشورمان منتظر رسیدن نوبت خودتان هستید خواهید دید که افراد با توانایی مالی متفاوت کنار شما هستند که بسیاری از آنها ممکن است از نظر مالی جزو طبقات بالایی اجتماعی از نظر ثروت باشند.

به هرحال اگر از این حرف‌ها بگذریم، شاید شما جزو آن گروه از افراد جامعه هستید که علاقمند هستید دل به جاده سپرده و راهی سرزمین‌های ناشناخته خارجی بشوید پس ترکیه به عنوان اولین گزینه مقابل شماست. از این رو تصمیم گرفتم تجربه خودم را با شمایی که اهل سفرهای زمینی هستید را به اشتراک بگذارم. (من به اتفاق همسرم در کارنامه سفرهای زمینی خودمان 13000 هزار کیلومتر رانندگی با پراید خارج از مرزها را ثبت کرده‌ایم) (ترکیه 5 بار؛ گرجستان3 بار)

مقصد امسال نوروز ما 1397  شهر سامسون ترکیه بود چون این شهر تقریبا یکی از زیباترین شهرهای ترکیه در حاشیه جنوبی دریای سیاه است و به قول معروف هم فال است و هم تماشا به این دلیل که  علاوه بر مراکز خرید  مورد علاقه ما ایرانی‌ها، جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی بسیاری نیز در دل خود جای داده است.

قبل از هرگونه توضیح درباره شرایط جاده و مسیرهای پیش روی شما در نظر داشته باشید . پیش فرض شهر مبداء را تهران و ساعت حرکت را هم 7 بعد از ظهر در نظر گرفته ام، چون زمانبندی در اینگونه سفرها بسیار مهم است،  دقت داشته باشید با شرایط خودتان  محاسبات را دوباره از نو تنظیم کنید. 

مسافت پیش رو از تهران تقریبا 1900

مسافت از مرز بازرگان 870 کیلومتر

میزان مصرف بنزین با درنظر گرفتن (7 لیتر به ازار هر 100 کیلومتر)  (قیمت بنزین اکتان 95 در ترکیه به تاریخ 7 فروردین 1397 = 5 لیتر و 92 کروش) (قیمت هر لیر ترکیه در این تاریخ 1300 تومان ) (مسیر رفت 37 لیتر) ( مسیر برگشت به دلیل سنگینی ماشین 50 لیتر)

مدت زمان طی مسیر در صورت 2 راننده بودن و حرکت یکسره 24 ساعت (12 ساعت تا مرز بازرگان و 12 ساعت هم برای رسیدن به شهر سامسون)

برای رسیدن به این شهر ابتدا لازم است خودتان را به مرز بازرگان برسانید و پس از آن از طریق نقشه‌هایی که در این متن هست سه گزینه برای رسیدن به سامسون مقابل روی شماست که مسیر آبی بهترین گزینه است.

فقط به خاطر داشته باشید بخشی از مسیر یعنی پس از شهر گوموش‌خانه؛ مسیری بسیار پرپیچ و کمی سخت‌تر جاده چالوس خودمان است و باید دقت عمل خوبی هنگام رانندگی داشته باشید. مسافت مرز تا شهر سامسون تقریبا 900 کیلومتر است و برای رسیدن به این شهر به دلیل شرایط جاده تقریبا 12 ساعت زمان لازم دارید از این رو بهتر است وقتی از تهران حرکت می‌کنید پس از رسیدن به خاک ترکیه (عبور از مرز) در شهر دوبایزید (DOGUBAYAZIT) حتما شب را اقامت کنید و صبح زود پس از صرف یک صبحانه حسابی در بوتیک هتل ارتور دوباره به جاده بزنید. 


اطراف این میدان همه مراکز خرید و موزه‌های زیادی هست که می‌توان دو روزه از تمام آن بازدید کرد البته غذاخوری‌ها و صرافی هم در همین میدان استیکی از بهترین مراکز خرید در شهر سامسون لاولت مارکت هست که قیمت‌های بسیار مناسبی داره از مقابل مرکز خرید پیازا مینی‌بوس برای این مرکز خرید هست
برچسب‌ها: سفر زمینی به ترکیه، سفر با ماشین به ترکیه، ترکیه، دیدنی‌های ترکیه، سامسون، هزینه سفر به ترکیه، سفر به ترکیه، خرید در ترکیه