X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کشکول

صنعت گردشگری

پنج‌شنبه 14 دی‌ماه سال 1396 ساعت 09:19 ق.ظ

بازنشستگی خودمان را کجا سپری کنیم ؟

خسته نباشید حالا نوبت شماست که استراحت کنید

بازنشستگی خود را کجا بگذرانیم؟

آوریل 2011

به عقیده بسیاری از روانشناسان و متخصصان سلامتی دوران بازنشستگی تولدی دوباره برای انسان است، اکثر ما همیشه آرزوهایی برای این دوران یعنی دوران بازنشستگی خودمان داریم که عمده آنها سفر به آن سوی مرزهای کشورمان است و تجربه ناشناخته های به دور دنیاست . بسیاری از کسانی که دوران بازنشستگی آنها در حال نزدیک شدن است بارها و بارها مسیر سفرشان را در ذهن مرور کرده اند و حتی گاهی بار سفر را بسته و چند بار چمدان های خود را وارسی می کنند تا مبادا چیزی جامانده باشد به واقع هیجان نزدیک شدن این دوران و به واقعیت پیوستن این رویاها واقعا وصف ناشدنی است . 

این افراد پس از چند دهه کار و تلاش و سازندگی قصد دارند در کنار همسرشان اوقات خوبی داشته باشند و سفرهایی به یاد ماندنی را نیز تجربه کنند از این رو از چند سال قبل از این دوران همیشه مقداری از درآمد خود را به عنوان پس انداز کنار گذاشتند تا با این مبلغ به آرزوهایشان جامه عمل بپوشانند. اما با رسیدن این دوران به عقیده بسیاری از روانشناسان 2 عامل باعث انصراف بسیاری از این گروه از پیگیری آرزوهایشان می شوند که این موضوع باعث افسردگی و تاثیر منفی در روحیه آنها خواهد شد.

این دو عامل به گفته کارشناسان عبارتند از

1.        عدم توانایی برای کارکردن و کسب درامد در صورت لزوم و اتمام پس انداز و جبران کسری بودجه خانواده

2.        افزایش هزینه های زندگی به دلیل گسترش خانواده

به همین دلیل گروهی از دانشجویان رشته جامعه شناسی در ایالات متحده آمریکا طی تحقیقی که در تاریخ 15 آوریل سال 2011 میلادی در نشریه usnews منتشر شده اقدام به معرفی 5 شهری که هزینه زندگی در آنها بسیار پایین است برای گذراندن دوران بازنشستگی کرده اند. طبق تحقیق این دانشجویان اگر قصد زندگی در این شهرها دارید می توانید با هزینه ای کمتر از 800 دلار ماهانه زندگی خوبی را در دوران بازنشستگی خود تجربه کنید که این هزینه ها شامل اجاره مسکن، هزینه های روزانه و خدمات رفاهی شماست.

1.          شهر لئون در کشور نیکاراگوئه (LeonNicaragua):

کشور نیکاراگوئه با توجه به پیشینه ای که داشته در بین مردم جهان زیاد خوشنام نیست و بسیاری از مردم به دلیل نداشتن اطلاعات از وضعیت حال حاضر این کشور زیاد علاقمند برای سفر به این کشور نیستند. اما به نظر برخی از کارشناسان ، این فقط تبلیغی منفی برای این کشور است و هیچ علتی برای نگرانی نیست.

براساس اصلاحات جدیدی که در ساختار حکومتی این کشور قرار گرفته این منطقه از نظر امنیتی و امکانات رفاهی در سطح قابل قبولی برای گذراندن دوران بازنشستگی افراد قرار گرفته است و به همین دلیل این کشور با آغوش بازی از مهاجران با شرایطی که دولت تعیین کرده است استقبال می کند و تمامی امکانات را نیز در اختیار این مهاجران بازنشسته می دهد. وجود دو مرکز پزشکی بسیار مجهز و پیشرفته در ماناگوا باعث آسودگی خاطر سالمندان و مهاجران به این منطقه می شود و دسترسی آنها به کلیه خدمات پزشکی را ساده خواهد کرد.

لئون به عنوان دومین شهر پرجمعیت این کشور قرار گرفته است و با شهر گرانادا به عنوان خواهر خوانده در سطح بین المللی مطرح شده است.

دانشگاه و موزه های این شهر به عنوان جاذبه هایی مناسب برای بازنشته ها در نظر گرفته شده است. این شهر از نظر حمل و نقل عمومی در سطح قابل قبولی از نظر استانداردهای زندگی قراردارد. اگر شما قصد اقامت در این شهر را دارید می توانید در لئون آپارتمانی 1 یا 2 خوابه را با مبلغی در حدود 350 دلار در ماهانه اجاره کنید و از دوران بازنشستگی خود و امکانات رفاهی این شهر در کنار شریک زندگیتان لذت ببرید.

2.            مدلین، کلومبیا(MedellinColombia): 

اگر چه نوع آب و هوای این شهر باعث شده تا برخی از بازنشته ها و البته گردشگران علاقمند به سفر به مدلین نباشند اما می توان از هوای بسیار مطبوع صبحگاهی و بعد از ظهر این منطقه لذت برد ولی نباید گرمای هوای ظهر این منطقه فراموش کنید و بهترین راه کار برای مبارزه با این گرما تفریحات آبی و یا ماندن در منزل است. به طور کلی دولت مرکزی کلومبیا در این شهر امکانات بسیار خوبی برای تفریح و وقت گذرانی برای بازنشستگان فراهم کرده اند هرچند امکانات رفاهی و درمانی مناسبی در اختیار اینگونه افراد قرار گرفته است.

مدلین در دهه اخیر با رشد مهاجران ورودی بروبرو شده است بطوری که این شهر محل بسیار مناسبی برای گذراندن اوغات فراقت و سپری کردن دوران بازنشستگی شناخته شده است اگر این شهر را برای اقامت خود انتخاب کرده اید و به دنبال اجاره منزل هستید می توانید یک سوئیت کوچک با کمی فاصله از مرکز شهر را ماهانه با چیزی حدود 220 دلار اجاره کنید و با کمتر از 150 دلار ماهانه هم برای هر نفر از دوران بازنشستگی خودتان در کنار همسرتان لذت ببرید.

 

3.            لاس تاب لاس ، پاناما(LasTablas, Panama):

این شهر جزیره ای به عقیده نگارنده مقاله در این روزنامه یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی و گذراندن دوران بازنشستگی می باشد و تقریبا توانایی برآورد کردن کلیه نیازها و درخواست های شما را در دوران بازنشستگی خودتان دارد. این شهر ساحلی در کنار اقیانوس آرام قرار دارد.

لاس تاب لاس بهترین گزینه در کشور پاناما از نظر کم بودن هزینه های زندگی است  و به همین دلیل تاکنون مهاجران زیادی را به خود دیده امکانات بسیار بالای پزشکی و مالیات کم این منطقه باعث انتخاب این شهر برای دوران بازنشستگی است. البته فراهم بودن زیرساخت های بسیار مناسب زندگی و برگزاری جشنواره های بسیار شاد و بزرگ در این منطقه به عنوان یکی از جاذبه های این شهر برای دوران بازنشستگی شناخته شده است.

اگرچه تمام مناطق کشور پانام از نظر هزینه مناسب این دوران نیست و افزایش قیمت املاک گاهی برای ساکنان این کشور و مهاجران مشکل ساز شده اما دولت مرکزی پاناما برای ایجاد انگیزه در ساکنان شهرهای بزرگ برای مهاجرت به شهرستان ها و دور شدن جمعیت از پایتخت امکانات بسیار خوبی را به مهاجران از پایتخت یا مهاجران خارجی که این منطقه را برای زندگی خود انتخاب کنند می دهد . می توان از بخشایش مالیاتی و یا وام های کم بهره برای خرید مسکن یا اجاره را از جمله این امکانات نام برد.

اگر شما از پایتخت کشور پاناما کمتر از 4 ساعت با ماشین دور شوید و رانندگی کنید به لاس تاب لاس و مناطق بسیار زیبا و خوش آب و هوایی  خواهید رسید که برای زندگی بسیار ایده آل هستند. در این منطقه می توانید با حدود 400 دلار در ماه یک خانه کوچک ساحلی بسیار زیبا را اجاره کنید و از آب و هوای ساحلی و مناظر بسیار زیبای آن استفاده کنید.

4.        چیانگ مای ، تایلند(ChiangMai, Thailand):

 این منطقه کوهستانی در شمال کشور سرسبز تایلند  و دور از دریاست اگرچه سواحل این کشور به عنوان اصلی ترین جاذبه گردشگری آن شناخته شده اما آرامش و طبیعت این شهر بهترین امکان برای اقامت دوران بازنشستگی است. بطور کلی اگرچه هزینه زندگی در سرزمین لبخند ها بسیار کمتر از دیگر نقاط جهان است اما آرامش و زیبایی های بسیاری از شهرستان های این سرزمین سبز باعث شده که بسیاری از گردشگران و بازنشستگان به این مناطق جلب شوند و رضایت خود را برای اقامت دایم در این سرزمین اعلام کنند. از سوی دیگر هزینه بسیار پایین زندگی و هوای مناسب و البته امکانات بهداشتی مناسب و رفاهی باعث شده که گروه زیادی از بازنشستگان هم به جمع این گروه افزوده شوند.

بنابراین اگر علاقمند به اقامت در این منطقه سرسبز و باغبانی هستید می توانید با حدود 400 دلار ماهانه ویلایی بسیار مجلل و شیک را اجاره کنید و از باغبانی در باغچه آن لذت ببرید و دوران بازنشستگی را سپری کنید به یاد داشته باشید که هزینه زندگی در این سرزمین زیبا بسیار کمتر از تصور شماست و امکان خرید ملک در این کشور نیز برای اتباع دیگر کشورها مهیاست.

5.      لانگوئداک - روسیلئون ، فرانسه  (Languedoc-RoussillonFrance):

  اما آخرین شهر بسیار مناسب برای دوران بازنشتگی شما شهری اروپایی است و اگر شیفته و دلبسته شهر پاریس هستید و علاقمند به زندگی در فرانسه ، این منطقه شاید یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی شما و گذراندن دوران بازنشستگی شما باشد.

منطقه کاسئون سورئورب در ناحیه لانگوئداک روسیلون در جنوب غربی کشور فرانسه قرار دارد که این منطقه بسیار رنگارنگ و با نشاط یکی از جذابترین مناطق برای زندگی در جهان است. روستاهای بسیار تارخی اما با وسایلی مدرن و کلیساهای قدیمی و البته یک فانوس دریایی می تواند تمام رویاهای شما را برای دوران بازنشستگی به واقعیت تبدیل کند . کشاورزی در این منطقه بسیار رونق دارد و وجود تاکستان های بسیار پهناور و زیبا باعث شده تا مناظری بسیار دلنشین در سطح این منطقه ایجاد شود.

اینجا در گوشه ای از کشور تاریخی فرانسه، شما با تعداد زیادی از مهاجران خارجی مواجه خواهید شد که این مهاجران کلیه دلبستگی های خود را در کشورشان رها کرده اند و در این منطقه رویایی ساکن شده اند چون هر آنچه را که برای یک زندگی ایده آل در دوران بازنشستگی لازم داشته اند در این منطقه به دست می آورند.

این شهر دارای منطقه ای بسیار تارخی با مناطق دیدنی فراوان که شما می توانید اوغات فراغت خود را در آنجا بگذرانید می باشد به همین دلیل این شهر به عنوان یکی از بهترین گزینه های سفر برای فرانسوی ها نیز تبدیل شده است و همین علاقه و اشتیاق به زندگی در این منطقه باعث رشد قیمت اجاره بها و مسکن شده است اما هنوز می توان از آن به عنوان منطقه ای ارزان قیمت برای سپری کردن دوران بازنشستگی نام برد. شما می توانید با چیزی حدود 400 تا 600 دلار در ماه یک آپارتمان بسیار شیک و امروزی را در این منطقه اجاره کنید و از مناظر بسیار زیبای منطقه لذت ببرید.

به هر حال حالا که این اطلاعات را برای داشتن دوران بازشستگی بسیار شاد در اختیار دارید می توانید از هم اکنون برای زندگی در یکی از آین مناطق برنامه ریزی کنید و البته سعی کنید پس انداز خودتان را به سطح قابل قبولی برسانید تا آینده ای شاد و خوش در انتظار شما باشد.

عزتی

برچسب‌ها: فرانسه، اسپانیا، کلومبیا، اکوادور، بازنشستگی، حقوق بازنشستگی، سفر در دوران بازنشستگی، سفرهای ارزان قیمت، سفرهای مجانی، بدون پول سفر کردن