X
تبلیغات
زولا

کشکول

صنعت گردشگری

چهارشنبه 13 دی‌ماه سال 1396 ساعت 06:55 ب.ظ

9 مقصد متفاوت تابستانی

تعطیلات نوروزی امسال هم گذشت و اگر اهل سفر و مسافرت بودید امیدواریم که خاطرات خوبی از سفر داشته باشید. اما همانطور که می دانیم کمتر از سه ماه دیگر پس از تعطیلی مدارس و دانشگاه ها دوباره فصل مسافرت آغاز خواهد شد اما این فصل یا همان تعطیلات تابستانی به دلیل طولانی بودن فرصت خوبی برای ماجراجویی و سفرهای طولانی خواهد بود .

از قدیم الایام گرمای تابستان اکثر مردم را به سمت مناطق خوش آب و هوا و خنک کوچ می داد تا مسافران فراری از گرما از هوای مطبوع آنجا لذت ببرند، بنابراین از آنجایی که همیشه درجه حرارت و سرما و گرمای نقشی سازنده در انتخاب مقاصد سفر داشته ودارد تصمیم گرفتیم مقاصد گردشگری اطراف جهان را با توجه به درجه حرارت آنها در فصل سفر یا همان تابستان برایتان معرفی کنیم.

حالا اگر به اندازه کافی از حرارت تابستانی خاورمیانه بی حال و بی رمغ شده اید و یا اینکه اگر در نیم کره جنوبی این دهکده جهانی زندگی می کنید و از سرمای زمستانی منطقه زندگی خودتان کلافه شده اید می توانید یکی از مناطق مناسب را  که تا به حال ندیده اید را با توجه به درجه حرارت آن مکان انتخاب کنید و برای فصل تابستان در تدارک سفر به آنجا باشید.

به هر حال ما ایده های بسیار جالبی برای شما خواهیم داشت تا تابستان امسال هرچه بیشتر از تعطیلات تابستانی خود لذت ببرید و سفرهای خاطره انگیزی را داشته باشید.

 

سرد سیری

لاس لناس، آرژانتین : LAS LENAS, ARGENTINA

میانگین درجه حرارت در ماه جولای (خرداد و تیر ) هشت درجه سانتیگراد

 

 

 

لاس لناس که در آمریکای جنوبی و کشور آرژانتین واقع شده از اواخر خرداد ماه تا اوایل آبان ماه یعنی از june تا October، پذیرای هزاران هزار اسکی باز از سراسر جهان هست  آسمان آبی و کم ابر این شهر و دیار باعث شده که علاقمند به ورزش با نشاط اسکی از بهترین شرایط اسکی استفاده می کنند.

نکته اصلی این است که بیشتر توریست ها از طریق پروازهای هفتگی از شهر بوئینس آیرس به این منطقه می آیند نه با ماشین بنابراین در این شهر خبری از آلودگی صوتی و تجمع ماشین نیست. بنابراین با توجه به سکوت منطقه و بدور از هرگونه هیاهوی شهری تعطیلات بسیاری خوبی برای گردشگران و کسانی که از شلوغی فرار کرده اند در طول اقامتشان فراهم شده. نکته جالب توجه در این منطقه و پیست اسکی  آن این است که در کلیه رده های سنی امکانات ورزشی فراهم شده از مبتدی ها تا حرفه ای ها کاملا می توانند از این مکان استفاده کنند بدون اینکه مزاحمتی برای گروه دیگر ایجاد کنند. بهترین مکان برای اقامت در این شهر هتل Piscis Hotel است این هتل 5 ستاره با 90 اتاق و استخر اختصاصی و مدرسه اسکی خود باعث شده تا بسیاری از مسافران این هتل را برای اقامت خود در این فصل و برای ورزش های زمستانی انتخاب کنند، البته اقامت در این هتل نیازمند حساب پس اندازی بسیار پرپول خواهد بود.

 

ولینگتون- نیوزلند Wellington-newseland

متوسط درجه حرات در ماه جولای (خرداد و تیر) هشت درجه سانتی گراد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این منطقه در کشور نیوزلند به واقع فاصله بین یک تابلو نقاشی تا طبیعت است و قاب عکسی از طبیعت منطقه توان پرکردن خلاء واقعیت و تخیل را خواهد داشت. این منطقه ساحلی و بنادر زیبای آن که توسط تپه های پوشیده شده از گیاه احاطه شده اند بهترین فرصت را برای تعطیلات خوب تابستانی هر گردشگری فراهم می کنند . بنابراین هرگز لذت قدم زدن در هوای پاک و مناظر طبیعی آن قابل و صف نیست بلکه مانند یک رویایی که برای شما به واقعیت تبدیل شده خواهدبود.

ورزش های هیجان انگیز و ماجراجویی های ورزشی همچنین قایق سواری یا شام خوردن در یک رستوران شناور می توانند روح هر انسانی را دوباره از نو بسازد و آرامش را برای آن به ارمغان آورد. در این منطقه بسیاری از رستوران های خوب از سراسر جهان گرد هم آمده اند و جای تعجب نیست که از هر طعمی که مایل باشید را می توانید مزه مزه کنید و طعم واقعی غذای محلی آن منطقه را بچشید.

 شاید بتوان گفت : که نیویورک دوم جهان در این منطقه بنا شده از هر قوم و از هر کشوری می توانید رستوران پیدا کنید و طعم غذای آن کشور را با همان مزه اصلی بچشید. می توان برای داشتن تعطیلاتی خو به هتل inter continental بروید و در آنجا اقامت کنید. این اقامتگاه با اطاقهای بسیار مجلل و سالن های بسیار مجهز ورزشی اختصاصی همراه دیگر امکانات رفاهی بهترین گزینه اقماتی شما در نیوزلند خواهد بود.

 

ریک جاویک – ایسلند REYKJAVIK-ICELAND

متوسط درجه حرارت در جولای (خرداد و تیر) ده درجه سانتی گراد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اقامت در این شهر ممکن است سختی های خاص خود را داشته باشد اما با توجه به خلاقیت و کوشش ساکنان منطقه، این شهر به یکی از مراکز توریستی ایسلند تبدیل شده و به همین دلیل امکانات خوبی را برای گردشگران شهرشان مهیا کرده اند.

 ریکیاویک به یکی از فریبنده ترین مکان های کره خاکی ما تبدیل شده که در این فصل از سال درست مانند یک نمایشگاه هنری اما طبیعی توجه هر بازدید کننده ای را به خود جلب می کند . بهترین اقامتگاه ها این  شهر هتل 101 (101 HOTEL) شناخته شده.

یقین داشته باشید که بازدید از بازار محلی ماهی فروشی با همه بوها و مناظر جالب خود نقطه جالب توجهی در طول سفر شما ست. اما هرگز این سفر را محدود به شهر یا اطراف مراکز خرید نکنید چون فرصتی بسیار استثنایی را از دست داده اید، مناظر و چشم اندازه monlike ایسلند را تجربه کنید و از خوردن غذای پخته شده با گوشت گوزن و یا ماهی های دودی لذت ببرید. البته بهترین نقطه سفر شما آبتنی کردن در حوضچه آب گرم طبیعی این منطقه خواهد بود درست زمانی که هوای اطراف شما خنک است.  بنابراین به یاد داشته باشید که به سلامتی خودتان توجه کنید که سرما نخورید تا از ادامه تعطیلات رویایی خودتان در این شهر و دیار بهترین استفاده را داشته باشید.

 

معتدل

 

کیپ تن – آفریقای جنوبی  CAPE TWON

متوسط درجه حرارت در جولای (خرداد و تیر ماه) دوازده سانتیگراد

 

 

 

 

 

 

 

کیپ تن از قدیم الایام شهرت جهانی داشته، البته بیشتر به عنوان بندری تجاری نه منطقه ای توریستی  اما امروزه ساحل و آبشارهای طبیعی این منطقه باعث شده از دید ویژه ای به این طبیعت نگاه کنند و با توجه به سرمایه گذاری های بسیار بزرگ در زمینه صنعت گردشگری امروزه در این بندر به عنوان یکی از مراکز توریستی جهان تبدیل شده است. این شهر با بیش از 400 مرکز خرید توانسته نمونه کاملی از آداب و رسوم آفریقا را برای گردشگران نمایان سازد.  درجه حرات مناسب ، آب و هوایی بسیار تمیز و رویایی باعث شده که هر سال تعداد بیشتری از گردشگران به این شهر آفریقایی سفر کنند.

 اگر علاقمند به لذت برای از مناظر منحصر بفرد طبیعت هستند و دوست دارید از فراز کوههای پوشیده از گیاهان به دریا و افق آن نگاه کنید گزینه ای مناسب یعنی بندر کیپ تن را پیش روی دارید. برای لذت بردن از این صحنه زیبا می توانید با تله کابین به بالای کوه بروید و از آنجا به این منظره طبیعی و حیرت آور نگاه کنید. بهترین مکان برای اقامت شما در این شهر هتل café graceخواهد بود این هتل جایی است که می توان در آن اقامت داشت و از بهترین غذاهای محلی و استخرهای خصوصی لذت برد.

 

استرالیا – سواحل طلایی GOLD COAST

میانگین درجه حرارت در جولای (خرداد و تیرماه ) هفده درجه سانتیگراد

 

 

 

 

 

 

این شهر یکی از منحصر به فرد ترین مناطق استرالیا است. ساحل طلایی بیش از 70 کیلومتر گسترده شده بهترین امکانات اقامتی و سیاحتی در آن فراهم شده و اگر با قایقی شخصی در این سواحل گردش می کنید یافتن یک جای مناسب و بکر برای لنگر انداختن به هیچ عنوان سخت نخواهد بود.

بهترین مکان برای اقامت در این منطقه plazzo Versace خواهد بود. این مجموعه تفریحی و گردشگری با اطاق های مناسب و زیبای خود توانتسته هر ساله تعداد بسیار زیادی از گردشگران را به خود جلب کند و آنها را با خاطراتی رویایی روانه زادگاهشان کنند به یاد داشته باشید که رسیدن به این نقطه زیبا از جهان با کشتی نیز امکان پذیراست و البته بهترین راه برای لذت بردن از زیبایی های منطقه انتخاب مسیر دریایی عنوان شده. هتل پلازا ورساچه خود امکانات رفاهی شما را در یک قایق خصوصی 5 ستاره در این سواحل فراهم خواهد کرد. البته نکته بسیار جالب برای مسلمانان جهان این است که در این منطقه توریستی و البته این هتل و کلیه خدمات طبق قوانین اسلام مهیاست و حلال فود در دسترس گردشگران مسلمان است.

 

کپنهاگن – دانمارک COPENHAGEN-denmark

میانگین درجه حرارت در جولای (خرداد و تیر) هجده درجه سانتیگراد

کپنهاگن شهری بسیار مشهور در منطقه اسکاندیناوی برای گردشگران جهان است و آرام ترین محیط برای گذراندن تعطیلاتی خانوادگی برای گردشگران معرفی شده . امنیت در این شهر در بالاترین سطح جهانی خود قرار گرفته و تمامی افراد توانایی تکلم به زبان انگلیسی را دارند بهترین محل برای اقامت قلعه فریبنده یا damish coast در سواحل دانمارک یکی از بهترین مکان های توریستی برای گردشگران است به گونه ای که صحرگاه مناظر فریبنده و زیبایی را خواهید دید هر یک از اطاق ها با معماری باستانی و مسیر مارپیچ همراه با جنگل و مناظر فریبنده باعث می شود تا شما خود را در قرون وسطی حس کنید.

اما اگر قصد سفر به این منطقه اروپایی را دارید بهترین مکان برای اقامت شما جزیره کپنهاگ هست . این هتل مجهز ترین و مناسب ترین هتل پایتخت دانمارک برای شما ست. این هتل که روی یک جزیره ساخته شده بهترین امکانات را برای شما و خانواده شما خواهد داشت.

 

آب و هوای گرم

اویان – فرانسه EVIAN-FRANCE

میانگین درجه حرارت در جولای (خرداد و تیرماه) بیست و یک درجه سانتی گراد

آبهای معدنی و حوضچه های آب معدنی که به عقیده برخی خواص درمان نیز دارند تنها دلیل مشهور شدن این شهر به عنوان یک منطقه گردشگری نیست بلکه صدای آواز پرندگان کنار دریاچه ژنو GENEVA که در سایه کوه چاپلایس CHABLAIS و پوشیده از درختان سبز خود مانند نگین درخشانی در انگشتر نظر شما را به خود جلب می کند.

 در این فصل از سال شگفتی و زیبایی های این منطقه گردشگران و عکاسان بسیاری را از سراسر جهان به خود جلب می کند اما وجود دریاچه باعث شده که تمامی ورزش های آبی در سواحل زیبای این نگین درخشان میان کوههای سبز اطراف آن از رونق خوبی برخوردار باشد ولی دوستداران ورزش های دیگری چون صخره نوردی و دوچره سواری کوهستان نیز بی نصیب نمانده اند و از دیگر امکانات ورزشی این منطقه می توان به دوستداران گلف با زیبا ترین زمین های گلف طبیعی نام برد. بهترین منطقه اقامتی در این سرزمین رویایی رویال هتل خواهد بود تا سفری تضمین شده را به شما هدیه دهد.

 

مادیرا – پرتغال MADEIRA-portugal

میانگین درجه حرارت در ماه جولای (خرداد – تیر) بیست و چهار درجه سانتی گراد

مادیرا در کشور پرتغال که از تعدادی جزیره آتشفشانی تشکیل شده بهترین منطقه گرمسیری برای مسافرت های تابستانی شماست. این جزیره های رویایی که با مخمل سبزی از درختان پوشیده شده اند همیشه جاذبه خوبی برای علاقمندان به دریا بوده و طبیعت زیبای آن با سواحلی رویایی و بکر بهترین مکان برای گذراندن تعطیلات را برای گردشگران فراهم کرده است.

دامنه ناهموار کوه های این جزایر می توانند منطقه مناسبی برای سافاری با ماشین های شاستی بلند باشد و هر سال توجه تعداد زیادی گردشگر را به خود جلب می کند البته اگر علاقمند به هیجان موتور سواری نیز هستید هرگز از لذت موتور سواری روی این صخره ها در این سفر بی نصیب نخواهید بود. اما اگر علاقمند آرامش هنگام شنا کردن هستید می توانید با دلفین های خاکستری نیز در سواحل این جزایر این تجربه را داشته باشید و داخل یک آکواریوم طبیعی همراه هزاران ماهی رنگارنگ شنا کنید. رویایی ترین لحظه سفر تابستانی شما در این منطقه دیدن منظره غروب آفتاب این جزایر است که شاید اینچنین صحنه هایی را تا آخر عمر هرگز دوباره نبینید.

 

صلاله – عمان –SALALAH- OMAN

میان گین در جه حرارت در ماه جولای (خرداد – تیر ) بیست و شش درجه

اما اگر از کشورهای سرد هنگام تابستان سفر خود را آغاز می کنید پیشنها ما منطقه صلاله در حاشیه خلیج فارس به عنوان بهترین مکان برای استراحت و گذراندن تعطیلات در خاورمیانه خواهد بود. این منطقه که برای افرادی در جستجوی مکان های دوردست نیستند و علاقه ای به مسافرت های طولانی ندارند بهترین گزینه مسافرتی خواهد بود

این منطقه که در سواحل اقیانوس هند واقع شده درجه حراتی کاملا متفاوت و مناسب تری نسبت به مناطق همجوار خود دارد به همین دلیل گزینه ای بسیار مناسب برای صنعت گردشگری در این منطقه بوده و هست.

آب و هوای مطلوب این منطقه و سرسبزی آن با توجه به بارانهای موسمی باعث شده که منطقه صلاله از جنبه های متفاوت نظر گردشگران را به خود جلب کند بهترین محل اقامتی برای شما در منطقه می توانید هتل هیلتون با استخرهای بسیار مجلل و منظره دریا  باشد. اما اگر به این منطقه سفر کردید حتما از کاخ بسیار زیبای سلطان قابوس دیدن کنید و شگفتی های این سازه تاریخی کاملا توجه کنید.

به هر حال اگر قصد سفر دارید بهترین ها را در ماههای خرداد و تیر از نظر درجه حرارت و امکانات را به شما معرفی کردیم بنابراین می توانید با توجه به اطلاعات این متن برنامه ریزی خود را برای یک سفر به یاد ماندنی آغاز کنید.

 

عماد عزتی

TTGمجله جولای 2010 میلادی

برچسب‌ها: سفرهای تابستانی، مقاصد ارزان تابستانی، دیدنی‌های تابستان