X
تبلیغات
زولا

کشکول

صنعت گردشگری

چهارشنبه 13 دی‌ماه سال 1396 ساعت 06:49 ب.ظ

کاهش گردشگران لندن در سال 2012

منبع : میراث ‌فرهنگی - گردشگری

 -طبق پیش بینی کارشناسان، لندن بیش از 3.5 میلیارد پوند درآمد خود را درنتیجه برگزاری مراسم المپیک 2012 از دست خواهد داد. به گزارش موسسه توریستی آمادئوس، هرچند توریسم ورزشی بازاری است که جای آن خالی است، اما مسابقات المپیک در بیشتر کشورهای جهان برای توریسم نتایجی منفی داشته است. ...

پایگاه اطلاع رسانی تبیان نیوز : خبرگزاری میراث فرهنگی ـ با هشدار کارشناسان درمورد زیان 3.5 میلیارد پوندی توریسم لندن، همزمان با نزدیک شدن مراسم افتتاحیه المپیک لندن، برنگرانی موسسات تورگردانی بریتانیا ، افزوده می‌شود.

بیشتر کارشناسان توریسم بریتانیا اعلام کرده‌اند که چشم انداز سفر و توریسم لندن را در سال 2012 چندان روشن نمی بینند وطبق همین بررسی‌ها پیش‌بینی شده‌است که لندن بیش از 3.5 میلیارد پوند درآمد خود را درنتیجه برگزاری مراسم المپیک 2012 از دست خواهد داد.

به گزارش موسسه توریستی آمادئوس، این نگرانی‌ها بیشتر از آن روست که در جریان تحقیقات انجام شده که نتایج آن درکنفرانس بازار سفر و توریسم ورزشی جهان اعلام شد، هرچند توریسم ورزشی بازاری است که جای آن خالی است ونمی توان نیروی نهفته و منافع اقتصادی پنهان در آن را نادیده گرفت، اما مسابقات المپیک در بیشتر کشورهای جهان برای توریسم همیشه نتایجی منفی داشته است.

از این رو توریسم مذهبی می‌تواند توجه جهانی فعلان صنعت سفر و توریسم را به طور متمرکزی بخود جلب کند. با این حال این دیدگاه درهمان کنفرانس مورد مخالفت اتحادیه تورگردان‌های اروپا قرار گرفت واعلام شد که میزبانی المپیک تابستانی لندن در اساس صنعت توریسم و سفر بریتانیا را دچار زیان می کند.

طبق بررسی‌های اعلام شده از سوی اتحادیه تورگردانان اروپا درمورد برگزاری مراسم المپیک پکن در سال 2008 ، المپیک 2004 در سیدنی و 2000 در اتلانتا و بارسلونا در 1996 و سئول در 1988 نشان می‌دهد که بازی‌های المپیک سبب اختلال در توریسم عادی این کشورها شده و بازی‌های المپیک در نهایت سبب رشد توریسم نشده است.

"کریستوفر ردریگز" مدیر موسسه وسایت "ویزیت بریتانیا" در زمینه مخالفت اتحادیه تورگردانان اروپا با اشاره به پیام "مارک هاول" یکی از سخنرانان حاضر درکنفرانس یاد شده که گفته بود لندن می‌خواهد متفاوت باشد، در این باره می گوید:«معنای این جمله توجه به ارائه طرح‌های جدید است. یک بودجه 100میلیون پوندی تنها برای طراحی استراتژیک بازاریابی اختصاص داده شده که از طریق آن بریتانیا به طور موثر طی 4 سال قبل و پس از المپیک 2012 یعنی از 2011 تا 2014 طبق آن طرح عمل کند. »

وی می افزاید:«این طرح قبل از آغاز مسابقات شروع شده و این بخش مهم این طرح است. ضمن این که عروسی "پرنس ویلیام" و "کیت" در سال 2011 کاری بسیار خوب بود که درواقع ویترینی شد برای بریتانیا که مردم را علاقمند به سفرکند.»

رودریگز همچنین در توضیح بیشتر این طرح‌های استراتژیک می گوید:«ما درحال حاضر در حال کار برروی وضعیت تجارت هستیم تا مطمئن شویم شواهد کافی از تلاش توریست‌ها برای شناخت بهتر بریتانیا باشد. برتیانیا دروهله اول کشوری کوچک است اما منحصر به لندن نیست و خارج از لندن چیزهای دیدنی بسیاری هست.»

به گفته وی در دوران برگزاری مسابقات المپیک هم از مردم دعوت می شود تا صرفا به دیدن بازی‌ها اکتفا نکنند. بلکه ضمن دیدار از بازی‌ها درهمین کشور سفر خود را گسترش داده و درمدت اقامت خود به دیدار چیز‌ها و جاهای دیگر بروند از ادینبورگ گرفته تا کاردیف و سواحل ولز تا جنوب انگلستان .همه این چیزهایی که شما می‌توانید در بریتانیا ببیند و در عین حال بازیهای المپیک هم بخشی از سفر شما باشد.»

وی ضمن تایید مشکل مسدود شدن اتاق هتل‌ها در جریان بازی‌های المپیک می‌گوید:«المپیک تعداد زیادی از اتاق‌های لندن را مسدود می‌کند اما درعین حال ازدحام مردم توریست‌های مستقل وغیر ورزشی را را نیز از امتیاز استفاده از تخفیف در کرایه اتاق‌ها برخورد می‌کند.»

به گفته وی امسال درواقع فرصتی است برای موسسات تورگردانی که با مشتریانی فراتراز مشتریان عادی خود کار کنند. همچنین فرصتی است برای آنان که بر مراکز دیگری غیر از لندن و شهرهای دیگر بریتانیا تمرکز کنند که اتاق‌ها و هتلهایشان برای بازی های المپیک از قبل رزو نمی شود ودارای فضای کافی برای اقامت توریست های عادی هستند.

این مناقشات از سال 2009 تا کنون میان موسسات توریستی و بخش‌های مختلف وسازمان‌های دولتی نظیر کمیته سازمان دهندگان بازی‌های المپیک لندن و موسسه ویزیت بریتانیا صورت گرفته، با این حال اتحادیه تورگردان‌های اروپا همچنان معتقدند که لندن درحدود 2.4 میلیارد دلار را طی سال آینده به دلیل برگزاری مسابقات المپیک و عوارض آن از دست خواهد داد. اتحادیه موسسات تورگردانی اروپا حتی معتقد است که المپیک توریسم لندن را تخریب خواهد کرد.

طبق بررسی‌های انجام شده از سوی 38 موسسه تورگردانی عضو همین اتحادیه هرسال بیش از 2 میلیون نفر توریست به لندن سفر می کنند که در سال 2012 تنزل چشمگیری خواهد داشت که بویژه شدید‌ترین کاهش را در ماه‌های جولای و آگوست شاهد خواهند بود. این موسسات اعلام کرده‌اند هم اکنون نیز شاهد کاهش 60 درصدی رزو جا و ثبت نام ها هستند.

اما تنها موسسات تورگردانی نیستند که نگران کاهش رونق کسب و کار خود هستند، بکله سایر صاحبان کسب و کار نیز پیش بینی‌های مشابهی در این زمینه دارند.

"جان والش" مدیر یکی از آژانس‌های پیشرو در فروش بلیت تئاترلندن می‌گوید: «سالانه بیش از 2 میلیون بلیت تئاتر در لندن به قروش می‌رسد درحال حاضر پیش بینی می‌کنم که میزان فروش از محل توریست‌ها حداقل 40 درصد نسبت به سال‌های قبل کاهش یابد. از این رو ما با جدیت در حال یافتن مشتریان جایگزین هستیم تا کاهش تماشاگران سنتی ما را جبران کنند.»

"ماریو بودینی" مدیر جک تراول نیز می گوید:«ما اغلب می دانیم که میزبانی المپیک همیشه عوارض منفی برای توریسم عادی دارد و ازاین روست که استراتژی ویژه‌ای برای سال‌های پیشرو تنظیم کرده‌ایم تا بتوانیم در کسب و کارهای المپیک محور، شرایط بهتری را ایجاد کنیم. و هرچند که تلاش‌های زیادی شده اما من می دانم که امسال سال خوبی برای توریسم لندن به طور کلی نخواهد بود.»

 

برچسب‌ها: گردشگری لندن، دیدنی‌های لندن، چطور لندن بزرگ شد