X
تبلیغات
زولا

کشکول

صنعت گردشگری

چهارشنبه 13 دی‌ماه سال 1396 ساعت 06:47 ب.ظ

پایان المپیک لندن

 کارشناسان معتقدند حتی منافع کوتاه‌مدت میزبانی بازی ها نمی‌تواند جبران خسارتی که این کشور از منافع بلندمدت منابع تجاری و گردشگری می‌کند را جبران کند... به هر صورت تأثیر منفی بازیهای المپیک، یک سورپرایز ناخوشایند برای اقتصاد داشته است.

 به گزارش سرویس فرهنگی اجتماعی جام نیوز به نقل از دیلی میل، مغازه‌ها، سالن‌های تئاتر و مشاغل لندن به خاطر افت یک سومی میزان گردشگران خالی مانده‌اند، علت این امر ترس از هرج‌ومرج سفر برای بازی ها می‌باشد. اقتصاددانان می‌گویند، هشدارهای متعدد ناشی از هرج‌ومرج مسافرت برای المپیک باعث شده که مکان‌های کلیدی انگلیس به شهر ارواح تبدیل شود و همچنین تهدیدی برای بهبود اقتصادی این کشور باشد.

پیام‌های مسئولین مبنی بر دور ماندن از لندن و دیگر نقاط اصلی این کشور باعث شده تعداد گردشگران این کشور تنزل فاجعه‌آمیزی داشته باشد.

تقریبا نزدیک به یک سوم از پنج میلیون نفری که در شهرهای بزرگ استخدام شده بودند، به جهت رعایت توصیه‌های مقامات رسمی ناچارند که در طول این دو هفته در برخی موارد در خانه کار کنند تا از اختلال اقتصادی که برای آنها پیش آمده جلوگیری کنند.

در عین‌حال بنا به گزارش‌های رسیده، امسال جاذبه‌های اصلی گردشگری با سقوط یک سومی گردشگران در قیاس با همین زمان در سال گذشته مواجه شده است.

کارشناسان معتقدند حتی منافع کوتاه‌مدت میزبانی بازی ها نمی‌تواند جبران خسارتی که این کشور از منافع بلندمدت منابع تجاری و گردشگری می‌کند را جبران کند.

البته فشارها به مسئولین در حال افزایش است تا دید گردشگران را نسبت به فضای باز تجارت در انگلیس تغییر دهند.

برنارد دوناف مسئول انجمن جاذبه‌های گردشگری می‌گوید: دو دسته مردم از این قضیه متضرر می‌شوند. دسته اول گردشگرانی هستند که به لندن می‌آیند، که برای آنها روشن است چرا که می‌دانند اکنون لندن شلوغ است اما دسته دوم مردم خود لندن و ساکنین هستند که به آنها درباره این شرایط هشدار داده شده است.

وی می‌گوید، پیام ما این است که این قابل درک است که باید در ساعات پیک و مکان‌های شلوغ ملاحظه کنیم، اما آیا ساعات بهتر دیگری هست که گردشگران بتوانند بازدید کنند.

به هر صورت تأثیر منفی بازیهای المپیک، یک سورپرایز ناخوشایند برای اقتصاد داشته است.

برچسب‌ها: خروج گردشگران از لندن، از لندن دیدن کنید