کشکول

صنعت گردشگری

یکشنبه 10 دی‌ماه سال 1396 ساعت 07:04 ب.ظ

گردشگری سلامت ایران و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

تصدی گری جذب گردشگران سلامت به بخش خصوصی واگذار شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت و نظام جمهوری اسلامی باید در بخش کلان جذب گردشگران سلامت سرمایه گذاری کنند اما تصدی گری جذب این گردشگران را به بخش خصوصی واگذار کنند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فوق تخصصی رضوی، عزت الله یوسفیان ملا در ارتباط با سومین کنفرانس بین المللی گردشگری سلامت کشورهای اسلامی اظهار کرد: به طور کلی گردشگری در دنیا از تمام درآمدها و منابع  موجود در آن کشور بالاتر است و اگر جاذبه های گردشگری در کشوری وجود داشته باشد موفقیت زیادی در جذب سرمایه عاید آن کشور می شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: پیشرفته ترین کشورهای دنیا از نظر تولیدی و اقتصادی صنعت گردشگری را در کنار ابزار تولیدی خود حفظ کرده اند چون به خوبی به سودآوری آن واقف هستند.

یوسفیان ملا یادآور شد: کشورهای ایتالیا و یونان که بیشترین صنعت را داشتند، در صنعت گردشگری با تزلزل مواجه شده اند چون گردشگران کشور آنها را نقطه امنی نمی دانند و درنتیجه اقتصاد آنها رو به نابودی است.

وی خاطرنشان کرد:  با وجودی که کشور مصر دارای منابع نفتی نیست اما جاذبه هایی که در آثار تاریخی دارد سبب شده تا هرساله تعداد زیادی گردشگر به این کشور سفر کنند و میلیون ها دلار از این طریق وارد اقتصاد این کشور می شود.

یوسفیان ملا تاکید کرد: باید در بخش جذب گردشگران سرمایه گذاری شود که ضمن شکوفایی اقتصادی می توان بیشترین درآمدزایی را برای کشور به ارمغان آورد.

وی با اشاره به بخش خدمات درمانی در کشور اظهار کرد: با وجود تحریم ها بزرگترین پزشکان در اتحادیه اروپا و امریکا متخصصان ایرانی هستند و قابلیت ها و ظرفیت های پزشکی ایران در منطقه در سطح بالایی قرارگرفته است.

 

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: در این راستا با جذب بیماران در بیمارستان های کشور و ارائه خدمات درمانی و رفاهی مناسب در جذب گردشگران سلامت کوشید.

یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: کشورهایی که در جذب گردشگران سلامت فعالیت می کنند خدمات رفاهی همراهان بیماران را در نظر می گیرند و سعی می کنند تا در کنار مراکز درمانی جاذبه هایی مانند پارک کودک و هتل های زیبا بسازند تا این تسهیلات رفاهی گردشگران سلامت را برای حضور در کشور آنها ترغیب کند.

وی در ارتباط با نقش بخش خصوصی در جذب گردشگران سلامت گفت: دولت و نظام جمهوری اسلامی در کلان جذب گردشگران سلامت سرمایه گذاری کنند اما تصدی گری جذب این گردشگران را به بخش خصوصی واگذار کنند.

وی افزود: ابتکار عمل و خلاقیت و نوآوری بیشتر در بخش خصوصی شکوفا می شود و دولت در سیاست کلی جذب گردشگران فعالیت کند اما با سپردن تصدی گری جذب این گردشگران به بخش خصوصی کارخود را سبک تر کرده و سبب خدمت رسانی بیشتر می شود.

برچسب‌ها: سرمایه‌‌گذاری در گردشگری سلامت، گردشگری سلامت، نظارت دولتی در گردشگری سلامت